Öğrenci

 MADDE 34-(Değişik:RG-27/8/2011-28038, md.22) (1) Bulundukları yarıyıl/yıl sonu itibarıyla bütün derslerini almış ve başarmış olan öğrencilerden,
AGNO’su 3.00–3.49 arasında olanlar yarıyıl/yıl onur öğrencisi;
3.50–4.00 arasında olanlar ise yarıyıl/yıl yüksek onur öğrencisi sayılır.
Bu öğrencilerin listesi yarıyıl/yıl sonunda ilgili dekanlık/müdürlük tarafından İLAN edilir. (Ayrıca herhangi bir belge verilmeyecektir)
ONUR VE YÜKSEK ONUR ÖĞRENCİLERİNE VERİLEN MEZUNİYET TRANSKRİPTLERİNDE BU DURUM BELİRTİLİR.
 
2017-2018 GÜZ YARIYILI
YÜKSEK ONUR ÖĞRENCİLERİ
ONUR ÖĞRENCİLERİ

2016-2017 BAHAR YARIYILI DERS PROGRAMI

  1. Alman Dili Eğitimi Öğretmenliği
  2. Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Öğretmenliği
  3. Fen Bilgisi Eğitimi Öğretmenliği
  4. Fransız Dili Eğitimi Öğretmenliği
  5. İngiliz Dili Eğitimi Öğretmenliği
  6. Matematik Eğitimi Öğretmenliği
  7. Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği
  8. Özel Eğitim Öğretmenliği
  9. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Öğretmenliği (Değişti)
  10. Sınıf Öğretmenliği
  11. Sosyal Bilgiler Eğitimi Öğretmenliği (degisti)
  12. Türkçe Eğitimi Öğretmenliği (değişti)
  13. Üstün Zekalılar Eğitimi Öğretmenliği

Yabancı Diller Yüksekokulu’nda bulunan B2D6 DERSLİĞİ tamir gördüğünden, yerine B3D4 DERSLİĞİ kullanılacaktır.

FAKÜLTE SEÇMELİ ORTAK DERSLERİN SAATLERİ
AFET KÜLTÜRÜ:   Yrd. Doç. Dr. Yıldırım GÜNGÖR  (Zorunlu Seçmeli) Cuma 16:00-17:30  (Uzaktan Eğitim)
ŞEHİR VE KÜLTÜR :İSTANBUL  Prof. Dr. Ahmet KALA (Seçmeli) Çarşamba 19:00-20:00 (Uzaktan Eğitim)
EĞİTİMDE ROBOTİK UYGULAMALARI: Yrd. Doç. Dr. Burak ŞİŞMAN (sınırlı kontenjan) Cuma 10:45-13:00  A3 Robot Lab.
ÇOCUKLARA PROGRAMLAMA ÖĞRETİMİ: Yrd. Doç. Dr. Burak ŞİŞMAN Perşembe 13:00-15:15 A3 Robot Lab.

Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi Adresi; Abide-i Hürriyet Cad. 34381 Şişli/İstanbul (Derslik2)

2016-2017 BAHAR DÖNEMİ FİNAL SINAV TARİHLERİ

1-Alman Dili Eğitimi Öğretmenliği
2-Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Öğretmenliği
3-Fen Bilgisi Eğitimi Öğretmenliği
4-Fransız Dili Eğitimi Öğretmenliği
5-İngiliz Dili Eğitimi Öğretmenliği
6-Matematik Eğitimi Öğretmenliği
7-Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği
8-Özel Eğitim Öğretmenliği
9-Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Öğretmenliği
10-Sınıf Öğretmenliği
11-Sosyal Bilgiler Eğitimi Öğretmenliği
12-Türkçe Eğitimi Öğretmenliği
13-Üstün Zekalılar Eğitimi Öğretmenliği

FAKÜLTE ORTAK DERSLERİ

DERSİN ADIGÜNSAATYER
Şehir ve Kültür - İstanbul (Prof. Dr. Ahmet Kala)24 Mayıs 2017 Çarşamba13:00-13:45V5
Yabancı Öğrenciler İçin Atatürk İlkeleri ve İnklap Tarihi1 Haziran 2017 Perşembe15:15-16:00V4
Eğitimde Robotik Uygulamaları (Yrd. Doç. Dr. Burak Şişman)2 Haziran 2017 Cuma10:45-13:00Robotik Lab.
Afet Kültürü (Yrd. Doç. Dr. Yıldırım Güngör)2 Haziran 2017 Cuma12:15-13:00Listelerdeki Yerler
Çocuklara Programlama Öğretimi (Yrd. Doç. Dr. Burak Şişman)2 Haziran 2017 Cuma14:00-16:15Robotik Lab.

FAKÜLTEMİZDE MUTLAK DEĞERLENDİRME SİSTEMİ UYGULANMAKTADIR.

2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı’ndan itibaren İstanbul Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri çerçevesinde Fakültemizde belirlenen yarıyıl/yıl sonu sınavı alt sınırı, yıl içi ve yıl sonu etkinlik oranlarının, ders alımlarında gerekli olan Ağırlıklı Genel Not Ortalaması bilgilerinin aşağıdaki şekilde belirlenmesine 11.11.2011 tarih ve 4 no’lu Fakülte Kurulu toplantısında karar verilmiştir.


 Yarıyıl Sonu Sınavı Alt Sınırı Yıl İçi Etkinlik Oranı Yıl Sonu Etkinlik Oranı Ders Alımlarında Gerekli Olan AGNO
 50 %50  (%40 arasınav notu + %10 değerlendirme notu)
 
 %50 1.80